Listwy przypodłogowe wodoodporne

Wodoodporne i trwałe listwy przypodłogowe

Odpowiednie wykończenie ściany wewnątrz pomieszczeń to nie tylko ładny wygląd tego pomieszczenia. To również wygoda i trwałość jego użytkowania. Dlatego tak ważny jest odpowiedni i przemyślany dobór listew przypodłogowych.

Użytkownikowi rynek przychodzi z pomocą w postaci szerokiego wyboru listew wykonanych z rozmaitych materiałów, w różnych kształtach i dużej gamie kolorów. W zależności od typu pomieszczenia, może on wybrać pomiędzy listwami z drewna lub z tworzywa przypominającego drewno – idealne do pokoju lub salonu, gdzie zastosowano podłogi drewniane lub z paneli.

Do pomieszczeń z podłogą z glazury, gdzie jej zmywanie odbywa się na mokro, dobrze jest zastosować listwy przypodłogowe wodoodporne. Wykonuje się je najczęściej z aluminium lub innych metali. Niezwykle popularne są również listwy z tworzywa – są to wszelkiego rodzaju żywice polimerowe kształtowane w odpowiedni sposób. W ofercie producentów możemy znaleźć listwy proste – do zwykłych prostych ścian, oraz listwy gięte – do łuków i krzywizn. Listwy te występują w odmianie białej – wtedy w zależności od potrzeb będą mogły zostać pomalowane na żądany kolor przez użytkownika. Mogą być również barwione w masie, dając gwarancję trwałości koloru nawet w długim procesie użytkowania.

Related articles

Back to Top