Obiekty modułowe – prostota i funkcjonalność

Na całym świecie coraz większą popularność zdobywają rozwiązania konstrukcyjne które pozwalają na uproszczenie oraz przyśpieszenie procesu stawiania obiektów handlowych, pawilonów, magazynów jak również domów mieszkalnych. Obiekty modułowe bo to ich dotyczy technika konstrukcyjna to dosłownie składane z prefabrykatów różnego typu nieruchomości, jak również i przenośne rozwiązania konstrukcyjne. Ideą jest konstrukcja domu, pawilonu albo stacji benzynowych, czy aptek, albo małych sklepów z przygotowanych wcześniej prefabrykatów.

Najbardziej podkreślaną zaletą jaką posiadają obiekty modułowe jest szybkość oraz prostota ich montażu. Opierają się na ramach stalowych, drewnianych, a także konstrukcjach żelbetonowych które są nośnikami i szkieletami dla wypełniających elementów czyli modułów. Moduły łączone w ten sposób zapewniają tak samo pewność konstrukcji, jej trwałość oraz charakterystykę w zakresie termoizolacji dokładnie na poziomie domów wznoszonych tradycyjną metodą. Różnica polega przede wszystkim na tempie pracy, oraz jej koszcie. W przypadku obiektów modułowych mieszkalnych koszt budowy jednego metra kwadratowego powierzchni udało się ograniczyć do 1tysiąca złotych co jest ponad trzykrotnie mniejszą kwotą w porównaniu do budownictwa klasycznego.

Co jeszcze wyróżnia obiekty modułowe to sam fakt iż do ich konstrukcji czyli stawiania nie trzeba zatrudniać specjalistów i fachowców którzy mają określone terminy jak też i wiadomo stawki. Zatem też i w przyszłości nie trzeba się obawiać tego że wzrosną koszty konstrukcji obiektów wykonanych z prefabrykatów. Z racji tego że będzie to nadal polegało na łączeniu wcześniej wyprodukowanych elementów, w fabrykach. Stąd też o obiektach modułowych mówi się że to domki czy sklepy albo pawilony do składania. Zupełnie na tej samej zasadzie jak meble i wyposażenie mieszkań czy biur. Biorąc pod uwagę trwałość i jakość rozwiązań można się spodziewać że ‘ domy z paczki’ będą coraz popularniejsze.

Related articles

Back to Top