Usługi cięcia laserem – Chrzanów

Blachy czy metalu nie da się obrobić ręcznie czy za pomocą prostych narzędzi, dlatego do takich prac wykorzystuje się o wiele bardziej zaawansowane i innowacyjne technologie. Jedną z nich jest cięcie laserem, zwane również procesem CNC.

Cięcie laserem CNC zawsze działa na podobnej zasadzie. Polega ono na sterowaniu laserem i kierowaniu jego wiązki na wybraną powierzchnię – np. blachę. Uzyskuje się tym sposobem dowolne kształty, których nigdy nie dałoby się uzyskać przy stosowaniu obróbki ręcznej. Usługi cięcia laserem przeprowadza się na wielu powierzchniach, głównie na aluminium oraz metalu. Metody te są niezwykle precyzyjne i dokładne, dzięki czemu każdorazowo uzyskuje się dzięki nim odpowiednio duże kształty o określonych rozmiarach.

Każda firma ma swój sposób na przeprowadzanie cięcia laserem. Niektóre posługują się sublimacją, inne spalaniem, a kolejne stapianiem. Wszystkie z tych metod mogą być efektywne, dlatego należy dopasowywać je zawsze do właściwości materiału, jaki zamierza się obrobić.

Related articles

Back to Top