Żarówki LED E27

Są to jedne z najbardziej popularnych lamp LED oferowanych przez ULTRA Elektro o tak zwanym grubym gwincie. Jest to gwint, który pasuje do większości opraw do żarówek żarnikowych powszechnie stosowanych do oświetlania pomieszczeń.

Lampy LED E27 zasilane są prądem zmiennym o napięciu 230 V i mocy od 2 W do 18 W. Wewnątrz lampy LED E27 umieszczony jest zaawansowany technologicznie zasilacz ? przetwornica impulsowa, która wytwarza napięcie zasilania pozwalające uzyskać stabilne światło bez efektu migotania. Lampa LED o mocy kilku wat zastąpi żarówkę żarnikową o mocy kilkudziesięciu wat. Występuje pewna prawidłowość, która pozwala w prosty sposób wybrać moc lampy LED, aby zastąpić nią tradycyjną żarówkę żarnikową.

Mianowicie, wystarczy moc zastępowanej tradycyjnej żarówki podzielić przez 10 i do otrzymanego wyniku dodać w przybliżeniu 30% otrzymanej wartości.

Żeby efektywnie, to znaczy, aby utrzymać istniejące natężenie światła, wymienić żarówkę żarnikową o mocy 100 W na lampę LED, należy wybrać lampę LED o mocy 13-15 W.

Related articles

Back to Top